המרכז הישראלי למצוינות בחינוך

מועדון החלל ע"ש אל"מ אילן רמון

בתי ספר המשתתפים בתכנית "מצוינות 2000", אשר הגיעו לרמת הפעלה ומחויבות גבוהה, מוזמנים "לעלות כיתה" ולהצטרף לפעילות מועדוני המדע אותם מציע המרכז. פעילות זו מתקיימת בנוסף לתכנית הליבה של "מצוינות 2000" והפעלתה כרוכה בשתי שעות לימוד נוספות מידי שבוע. מועדוני המדע מתמקדים בנושא מדעי מסוים והתלמידים מעמיקים בחקר, בניסוי ביישום ובבניית מודלים טכנולוגיים הקשורים לנושא הנבחר. 


המועדון הוותיק והמוביל הוא "מועדון החלל ע"ש אל"מ אילן רמון" הפועל בשיתוף מכון אשר לחקר החלל בטכניון ומשרד החינוך - המנהל הפדגוגי. לצד הצוות המקצועי של המרכז, מלווה פעילות המועדון באופן אינטנסיבי על ידי פרופסורים וסטודנטים מהמח' לאווירונאוטיקה בטכניון. המועדון נקרא על שמו של אל"מ אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון אשר נספה עם צוות מעבורת החלל קולומביה בשנת
2003. המועדון שואף להמשיך את מורשתו הייחודית של אילן המהווה מודל וסמל של מצוינות, מנהיגות וערכיות על פיהם אנו שואפים לחנך את תלמידינו. משפחתו של אילן רמון ז"ל, הינה שותפה פעילה לפעילויות המועדון ומעורבותם תורמת רבות להגברת המוטיבציה של תלמידי המועדון ללכת בדרכו של אילן.מפגש עם האסטרונאוט ד"ר ג'ון גרונספלד

רשימת בתי הספר החברים במועדון החלל

ציטוטים מדברי מורים ותלמידים

 

טובי המומחים לחקר החלל מהארץ ומחו"ל, כולל אסטרונאוטים מ-NASA, אנשי סוכנות החלל הישראלית  ומיטב החוקרים מהאקדמיה, מרצים בפני התלמידים. 
 

במהלך הלימודים מתקיימים סיורים במצפה כוכבים, במעבדות לחקר החלל ועוד. חידונים, תחרויות, בניית מודלים, צפייה בסרטי חלל ומפגש עם אסטרונאוטים, יוצרים אווירה מדעית חווייתית ומרתקת.  

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 תלמידי "מועדון החלל" בארוע ליקוי החמה במוזיאון הלאומי למדע וחלל, חיפהמדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות בתחומי תעשיית וחקר החלל בעולם ושייכת  למועדון יוקרתי ומצומצם מאוד של מדינות המשגרות לוויינים לחלל. אנחנו מאמינים שתלמידי מועדון החלל יהוו עתודה רצינית לדור העתיד בתחום החלל.
 
 
צפייה במצגת התפתחות מועדון החלל

מערך השתלמויות מורי מועדון החלל - שנה"ל תשע"ב

הזמנה למפגש עם האסטרונאוט ד"ר ג'ון גרונספלד  הזמנה למפגש עם האסטרונאוט ד"ר ג'ון גרונספלד